Sommardäcket Sport Maxx RT2 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/35-R19. Sport Maxx RT2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 19". sommardäcket Sport Maxx RT2 är 245 mm brett och en profil på 86 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Sport Maxx RT2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 991 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sport Maxx RT2 |
| Däckbeteckning | 245/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 5452000497055 |
Sport Maxx RT2 är ett sommardäck med däckmärkningen 245/40-R18.
Sport Maxx RT2 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Sport Maxx RT2. Däcket har däckbeteckningen 245/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R18 och modellnamnet Sport Maxx RT2.