Sommardäcket Ventus evo K137 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/35-R19. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo K137 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo K137 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Med sommardäcket Ventus evo K137 får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 86 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera Ventus evo K137 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 587 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 245/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 8808563618166 |
Ventus evo K137 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 245/35-R19.
Ett sommardäck från . Ventus evo K137 har däckbeteckningen 225/40-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 225/40-R19.