Road Venture AT52 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/75-R15. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Road Venture AT52.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 176 mm. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 15"-fälgar till dina Road Venture AT52? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 564 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 235/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 176 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8808956304607 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/75-R16 och modellnamnet Road Venture AT52.
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 225/75-R16.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 245/75-R17. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 235/85-R16.