Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/75-R15. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet 4x4 WD A/T FT-7.
4x4 WD A/T FT-7 är ett offroaddäck med diametern 15". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 176 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 180 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 15"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 641 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | 4x4 WD A/T FT-7 |
| Däckbeteckning | 235/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 176 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4717622032840 |
Ett offroaddäck från . 4x4 WD A/T FT-7 har däckbeteckningen 235/75-R15.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet 4x4 WD A/T FT-7. Däcket har däckbeteckningen 205/75-R15.
Offroaddäck från med modellnamnet 4x4 WD A/T FT-7 och däckbeteckningen 215/75-R15.
Detta offroaddäck från , kallat 4x4 WD A/T FT-7, har däckbeteckningen 215/75-R15.