Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/75-R15. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för WINTERCRAFT ICE WI31.
WINTERCRAFT ICE WI31 är ett offroaddäck med diametern 15". WINTERCRAFT ICE WI31 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 75% av däckets bredd, det vill säga cirka 176 mm. Med ett hastighetsindex på T är WINTERCRAFT ICE WI31 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper WINTERCRAFT ICE WI31. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 727 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | WINTERCRAFT ICE WI31 |
| Däckbeteckning | 235/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 176 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
Snow Grabber Plus är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/75-R15.
Offroaddäcket Victra Snow SUV MA-SW från med däckbeteckningen 235/75-R15.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Open Country A/T III. Däcket har däckbeteckningen 235/75-R15.
Offroaddäcket GRABBER GT från med däckbeteckningen 235/75-R15.