Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/65-R19 till din stadsjeep. Offroaddäcket Ventus evo K137A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med diametern 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 153 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ventus evo K137A är V. Detta innebär att Ventus evo K137A är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 402 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 235/65-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8808563635095 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus evo K137A. Däcket har däckbeteckningen 235/65-R18.
Offroaddäcket Ventus S1 Evo 3 K127A från med däckbeteckningen 235/65-R19.
Offroaddäcket Ventus evo K137A har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Ventus evo K137A.