Solus 4S HA32 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/65-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Solus 4S HA32.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 153 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 789 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Solus 4S HA32 |
| Däckbeteckning | 235/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808956605704 |
Offroaddäcket Solus 4S HA32 från med däckbeteckningen 235/65-R18.
Solus 4S HA32 är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Solus 4S HA32, har däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Solus 4S HA32 och däckbeteckningen 235/60-R18.