Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/65-R17. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Nord*Frost 200.
Nord*Frost 200 är ett offroaddäck med en diameter på 17". Med offroaddäcket Nord*Frost 200 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 153 mm. Hastighetsindexet för Nord*Frost 200 är T. Detta innebär att Nord*Frost 200 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Nord*Frost 200 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 976 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Nord*Frost 200 |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4024064739009 |
Detta offroaddäck från , kallat Nord*Frost 200, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Nord*Frost 200.
Offroaddäcket Nord*Frost 200 har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .