Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/65-R16 till din skåpbil. har valt att kalla denna modell av sommardäck för TransTech II.
TransTech II är ett sommardäck med en diameter på 16". sommardäcket TransTech II är 235 mm brett och en profil på 153 mm. TransTech II klarar hastigheter upp till 170 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex R.
Du kan komplettera detta sommardäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 526 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | TransTech II |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 115/113 |
| EAN | 4024069546978 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/65-R16 och modellnamnet TransTech NewGen.
Sommardäcket TransTech II från med däckbeteckningen 205/65-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/65-R15.
Sommardäcket TransTech II från med däckbeteckningen 225/70-R15.