Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för EfficientGrip 2 SUV.
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 141 mm. EfficientGrip 2 SUV klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till EfficientGrip 2 SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 528 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip 2 SUV |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526076441 |
EfficientGrip 2 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/45-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Quadraxer SUV och däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet CrossClimate 2 SUV och däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .