Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/60-R17. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Victra SUV MA-SAS.
Victra SUV MA-SAS är ett offroaddäck med en diameter på 17". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 141 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 391 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Victra SUV MA-SAS |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Victra SUV MA-SAS. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R16.
Ett offroaddäck från . Victra SUV MA-SAS har däckbeteckningen 255/60-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/75-R15 och modellnamnet Victra SUV MA-SAS.