Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/55-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Dynaxer HP 5 SUV.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Dynaxer HP 5 SUV klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynaxer HP 5 SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 386 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 235/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 3528705797447 |
Ett offroaddäck från . Dynaxer HP 5 SUV har däckbeteckningen 255/40-R21.
Sommardäcket Dynaxer HP 5 från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och däckbeteckningen 235/55-R19.