Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/55-R19. Offroaddäcket Soft*Frost 200 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Soft*Frost 200 är ett offroaddäck med diametern 19". Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 129 mm. Soft*Frost 200 har hastighetsindex T, vilket innebär att Soft*Frost 200 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 157 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Soft*Frost 200 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4024064740876 |
Offroaddäck från med modellnamnet Soft*Frost 200 och däckbeteckningen 235/65-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Nord*Frost 200.
Detta offroaddäck från , kallat Nord*Frost 200, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.