Scorpion har en däckbeteckning som lyder 235/55-R19. Scorpion är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Scorpion är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Scorpion har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 235 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8019227422634 |
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Winter 2 och däckbeteckningen 235/55-R19.
Scorpion Winter 2 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R19.
Offroaddäcket Scorpion Verde All-Season från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäcket Scorpion Verde från med däckbeteckningen 235/55-R19.