har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 för Roadhawk. Roadhawk är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Roadhawk är ett offroaddäck med diametern 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 129 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 116 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Roadhawk |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 3286341690613 |
Offroaddäcket Roadhawk 2 har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Roadhawk från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Roadhawk 2 och däckbeteckningen 255/45-R20.
Roadhawk - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R20.