iON evo (IK01A) är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R18. iON evo (IK01A) är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. iON evo (IK01A) har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 129 mm. iON evo (IK01A) är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för iON evo (IK01A). Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 413 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | iON evo (IK01A) |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808563658179 |
Ett offroaddäck från . iON evo (IK01A) har däckbeteckningen 235/55-R18.
iON evo (IK01A) är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R19.
Offroaddäcket iON evo (IK01A) har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket iON evo (IK01A) från med däckbeteckningen 235/65-R18.