Grabber GT Plus är ett däck från som har däckbeteckningen 235/55-R17. Offroaddäcket Grabber GT Plus är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 17". Med offroaddäcket Grabber GT Plus får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 129 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Grabber GT Plus ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 17"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 950 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber GT Plus |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4032344015491 |
Offroaddäcket Grabber GT Plus från med däckbeteckningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Grabber GT Plus från med däckbeteckningen 235/55-R17.
Grabber GT Plus - Ett offroaddäck med däckmärkningen 245/45-R20.
Offroaddäcket Grabber GT Plus har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .