Offroaddäcket Ventus S1 Evo 2 K117 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R17. Ventus S1 Evo 2 K117, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Ventus S1 Evo 2 K117 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Offroaddäcket Ventus S1 Evo 2 K117 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (55% av däckets bredd). Ventus S1 Evo 2 K117 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 710 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo 2 K117 |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8808563525044 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/40-R19 och modellnamnet Ventus S1 Evo 2 K117.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/40-R19 och modellnamnet Ventus S1 Evo 2 K117.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus S1 Evo 2 K117. Däcket har däckbeteckningen 225/50-R17.
Ventus S1 Evo 2 K117 - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.