Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/55-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet CrossContact H/T och är ett av alla däck som tillverkas av .
CrossContact H/T passar på fälgar med en diameter på 17". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. CrossContact H/T klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact H/T |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4019238305203 |
Ett offroaddäck från . CrossContact LX Sport har däckbeteckningen 235/55-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet CrossContact LX Sport.
Offroaddäck från med modellnamnet CrossContact H/T och däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R17.