Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/50-R20 till din stadsjeep. Vector 4 Seasons Gen-3, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (50% av däckets bredd). Vector 4 Seasons Gen-3 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Vector 4 Seasons Gen-3. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 118 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526102010 |
Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 från med däckbeteckningen 235/50-R20.
Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 från med däckbeteckningen 255/50-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/50-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3 och däckbeteckningen 255/50-R19.