Offroaddäcket Proxes Sport Q är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/50-R20. Offroaddäcket Proxes Sport Q är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Proxes Sport Q passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på W är Proxes Sport Q ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Proxes Sport Q. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 328 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Sport Q |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4981910007548 |
Offroaddäck från med modellnamnet Alenza 001 och däckbeteckningen 235/50-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Verde, har däckbeteckningen 235/50-R20.
N Fera Primus är ett sommardäck med däckmärkningen 235/50-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.