Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/50-R20 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet PremiumContact C och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 20". Sommardäcket PremiumContact C har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (50% av däckets bredd). PremiumContact C har hastighetsindex V, vilket innebär att PremiumContact C är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper PremiumContact C. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 844 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | PremiumContact C |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4019238309386 |
PremiumContact C - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/50-R20.
Detta sommardäck från , kallat PremiumContact C, har däckbeteckningen 235/50-R20.
Detta sommardäck från , kallat PremiumContact C, har däckbeteckningen 235/50-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R20.