har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 för EfficientGrip Performance SUV. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet EfficientGrip Performance SUV.
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket EfficientGrip Performance SUV får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 118 mm. Med ett hastighetsindex på W är EfficientGrip Performance SUV ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Komplettera EfficientGrip Performance SUV med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 145 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Performance SUV |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526096906 |
EfficientGrip Performance SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/50-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet EfficientGrip Performance SUV och däckbeteckningen 245/40-R20.
Sommardäcket EfficientGrip Performance 2 från med däckbeteckningen 205/50-R17.
Sommardäcket EfficientGrip Performance 2 från med däckbeteckningen 225/50-R18.