har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 för Seasonproof 2. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Seasonproof 2.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Offroaddäcket Seasonproof 2 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (50% av däckets bredd). Seasonproof 2 är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Behöver du 20"-fälgar till dina Seasonproof 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 152 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Seasonproof 2 |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 6419440738949 |
Ett offroaddäck från . Seasonproof 1 har däckbeteckningen 225/60-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Seasonproof 1. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.
Ett offroaddäck från . Seasonproof 2 har däckbeteckningen 235/50-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.