Dynaxer HP 5 SUV är ett däck från som har däckbeteckningen 235/50-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Dynaxer HP 5 SUV.
Detta -däck har en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Dynaxer HP 5 SUV har hastighetsindex V, vilket innebär att Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynaxer HP 5 SUV. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 140 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528704715121 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynaxer HP 5 SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R20.
Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV från med däckbeteckningen 225/60-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.