Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/50-R17. Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Eagle F1 Asymmetric är ett sommardäck med diametern 17". sommardäcket Eagle F1 Asymmetric är 235 mm brett och en profil på 118 mm. Eagle F1 Asymmetric har hastighetsindex Y, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 598 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric |
| Däckbeteckning | 235/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 5452000827081 |
Eagle F1 Asymmetric - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/50-R17.
Eagle F1 Asymmetric - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/50-R17.
Ett sommardäck från . Eagle F1 Asymmetric 5 har däckbeteckningen 235/40-R19.
Eagle F1 Asymmetric 5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/40-R19.