har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/45-R20 för Dynaxer HP 5 SUV. Detta -däck är av modellen Dynaxer HP 5 SUV.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med diametern 20". Dynaxer HP 5 SUV har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 106 mm. Hastighetsindex W som Dynaxer HP 5 SUV har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Dynaxer HP 5 SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 254 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 235/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528706164194 |
Sommardäcket Dynaxer HP 5 har en däckbeteckning som är 245/45-R18. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Dynaxer HP 5 SUV har däckbeteckningen 235/45-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ecsta PS71 SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R20.
Offroaddäcket Ecsta PS71 SUV har en däckbeteckning som är 235/45-R20. Däcket kommer från .