e.ZIEX har en däckbeteckning som lyder 235/45-R20. Detta offroaddäck har modellnamnet e.ZIEX och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 218 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | e.ZIEX |
| Däckbeteckning | 235/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427436425 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet e.ZIEX. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R18 och modellnamnet ZIEX ZE320.
Sommardäck från med modellnamnet ZIEX ZE320 och däckbeteckningen 235/45-R17.
Sommardäcket ZIEX ZE310 ECORUN FEXM har en däckbeteckning som är 235/45-R19. Däcket kommer från .