har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R19 för AZENIS FK520. har valt att kalla denna modell av sommardäck för AZENIS FK520.
Med en diameter på 19" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta sommardäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för AZENIS FK520 är Y. Detta innebär att AZENIS FK520 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för AZENIS FK520. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 084 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AZENIS FK520 |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Detta sommardäck från , kallat AZENIS FK520, har däckbeteckningen 235/45-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet AZENIS FK520. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R17.
Ett sommardäck från . AZENIS FK520 har däckbeteckningen 255/40-R18.
AZENIS FK520 - Ett sommardäck med däckmärkningen 265/35-R20.