Eagle LS2 ROF har en däckbeteckning som lyder 235/45-R19. Eagle LS2 ROF är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 106 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Komplettera Eagle LS2 ROF med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 808 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle LS2 ROF |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 5452000661951 |
Offroaddäcket Eagle LS2 har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Eagle LS2, har däckbeteckningen 255/50-R19.
Eagle LS2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/50-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R19 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF.