UltraGrip Performance + SUV är ett däck från som har däckbeteckningen 235/40-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för UltraGrip Performance + SUV.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 94 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindexet för UltraGrip Performance + SUV är V. Detta innebär att UltraGrip Performance + SUV är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till UltraGrip Performance + SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 838 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Performance + SUV |
| Däckbeteckning | 235/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 94 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4038526073549 |
Offroaddäcket UltraGrip Performance + SUV har en däckbeteckning som är 275/40-R22. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet UltraGrip Performance + SUV och däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet UltraGrip Performance + SUV och däckbeteckningen 255/40-R22.
Ett offroaddäck från . UltraGrip Performance + SUV har däckbeteckningen 235/65-R18.