har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 för N Fera Sport. Sommardäcket N Fera Sport är ett sommardäck i utbudet av däck från .
N Fera Sport har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. N Fera Sport har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 35% av däckets bredd, det vill säga cirka 82 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för N Fera Sport. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 587 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8807622233456 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 och modellnamnet N Fera Sport.
Sommardäck från med modellnamnet N Fera SU1 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Advan Sport (V107) är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Ecsta Sport PS72 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.