Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/75-R16 till din skåpbil. Detta -däck är av modellen EfficientGrip Cargo.
EfficientGrip Cargo är ett sommardäck med diametern 16". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 169 mm. Profilen motsvarar 75% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 170 km/h.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till EfficientGrip Cargo? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 978 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Cargo |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121/120 |
| EAN | 5452000450005 |
Sommardäcket NanoEnergy Van från med däckbeteckningen 225/75-R16.
Duravis VAN är ett sommardäck med däckmärkningen 225/75-R16.
Ett sommardäck från . Van-Life 3 har däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett sommardäck från . Conveo Tour 2 har däckbeteckningen 225/75-R16.