Comtrac 2+ är ett däck från som har däckbeteckningen 225/75-R16. Comtrac 2+ är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 16". Sommardäcket Comtrac 2+ har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 169 mm (75% av däckets bredd). Hastighetsindex R som Comtrac 2+ har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 170 km/h.
Komplettera Comtrac 2+ med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 009 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Comtrac 2+ |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121/120 |
| EAN | 8714692993176 |
Sommardäcket NanoEnergy Van från med däckbeteckningen 225/75-R16.
Duravis VAN är ett sommardäck med däckmärkningen 225/75-R16.
Ett sommardäck från . Van-Life 3 har däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett sommardäck från . Conveo Tour 2 har däckbeteckningen 225/75-R16.