Offroaddäcket Open Country M/T är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 225/75-R16. Detta -däck är av modellen Open Country M/T.
Detta offroaddäck från passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 225 mm brett med en profil på 169 mm. Open Country M/T klarar hastigheter upp till 150 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex P.
Komplettera Open Country M/T med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 886 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Open Country M/T |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | P (max 150 km/h) |
| Belastningskod | 115/116 |
| EAN | 4981910765578 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/85-R16 och modellnamnet Open Country M/T.
Offroaddäcket Open Country U/T från med däckbeteckningen 225/75-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/75-R16 och modellnamnet Open Country A/T Plus.
Open Country A/T III - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/75-R15.