Comtrac 2+ har en däckbeteckning som lyder 225/65-R16. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Comtrac 2+.
Comtrac 2+ är ett sommardäck med diametern 16". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 146 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Comtrac 2+ har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina Comtrac 2+? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 905 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Comtrac 2+ |
| Däckbeteckning | 225/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 8714692981951 |
Sommardäcket Comtrac 2+ från med däckbeteckningen 225/65-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Sommardäcket Comtrac 2 från med däckbeteckningen 225/70-R15.
Sommardäcket Comtrac 2+ från med däckbeteckningen 225/70-R15.