Sommardäcket Carrier är ett sommardäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/65-R16. Sommardäcket Carrier är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Sommardäcket Carrier har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 146 mm (65% av däckets bredd). Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 170 km/h (hastighetsindex R).
Du kan komplettera detta sommardäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 364 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier |
| Däckbeteckning | 225/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 8019227434767 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Sommardäcket Carrier har en däckbeteckning som är 225/65-R16. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Carrier, har däckbeteckningen 225/65-R16.
TransTech NewGen är ett sommardäck med däckmärkningen 225/65-R16.