Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 225/60-R18. BluEarth-ES (ES32A), som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
BluEarth-ES (ES32A) är ett sommardäck med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindexet för BluEarth-ES (ES32A) är H. Detta innebär att BluEarth-ES (ES32A) är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper BluEarth-ES (ES32A) då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 579 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | BluEarth-ES (ES32A) |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4548515353762 |
Ett sommardäck från . BluEarth-ES (ES32A) har däckbeteckningen 225/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat BluEarth-ES (ES32A), har däckbeteckningen 225/40-R18.
Detta sommardäck från , kallat BluEarth-ES (ES32A), har däckbeteckningen 225/55-R16.
Ett sommardäck från . BluEarth-ES (ES32A) har däckbeteckningen 225/50-R17.