Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 225/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Turanza All season 6.
Turanza All season 6 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Turanza All season 6 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Turanza All season 6? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 913 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3286348033857 |
Offroaddäcket All Season 2 har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Advantage SUV All-Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Premitra All Season AP3 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet Turanza All season 6.