Discoverer Winter har en däckbeteckning som lyder 225/60-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Discoverer Winter.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". offroaddäcket Discoverer Winter är 225 mm brett och en profil på 135 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Discoverer Winter. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 848 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Discoverer Winter |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Offroaddäcket Discoverer Winter har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Discoverer Winter, har däckbeteckningen 225/60-R17.
Discoverer All Season är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Discoverer Winter, har däckbeteckningen 235/60-R18.