iON evo (IK01A) har en däckbeteckning som lyder 225/60-R18. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för iON evo (IK01A).
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Hastighetsindex V som iON evo (IK01A) har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper iON evo (IK01A) då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 455 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | iON evo (IK01A) |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808563642796 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R18 och modellnamnet iON evo (IK01A).
Detta offroaddäck från , kallat iON evo (IK01A), har däckbeteckningen 225/45-R18.
iON evo (IK01A) är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/60-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R19.