Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/60-R18 till din stadsjeep. Detta -däck är av modellen Advantage 2.
Advantage 2 är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket är 225 mm brett med en profil på 135 mm. Hastighetsindexet för Advantage 2 är H. Detta innebär att Advantage 2 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Advantage 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 721 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528703632290 |
Offroaddäck från med modellnamnet Advantage SUV All-Season och däckbeteckningen 225/60-R18.
Advantage är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Offroaddäcket Advantage 2 från med däckbeteckningen 215/60-R17.
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season från med däckbeteckningen 235/60-R16.