Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 225/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Grandtrek ST 30.
Grandtrek ST 30 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Hastighetsindexet för Grandtrek ST 30 är H. Detta innebär att Grandtrek ST 30 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Grandtrek ST 30.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 926 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek ST 30 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526257079 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek PT30. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/65-R16 och modellnamnet Grandtrek ST 20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/65-R16.
Grandtrek ST 20 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/65-R16.