Detta offroaddäck från har däckmärkningen 225/60-R17. SP Sport Maxx TT är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
SP Sport Maxx TT passar på fälgar med en diameter på 17". Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. SP Sport Maxx TT har hastighetsindex V, vilket innebär att SP Sport Maxx TT är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 364 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx TT |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3188649809967 |
Sommardäcket SP Sport Maxx TT RunFlat har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat SP Sport Maxx TT RunFlat, har däckbeteckningen 225/45-R17.
SP Sport Maxx TT är ett sommardäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Ett sommardäck från . SP Sport Maxx TT har däckbeteckningen 245/50-R18.