Quasar har en däckbeteckning som lyder 225/60-R17. Quasar, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Quasar passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 135 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Quasar har hastighetsindex V, vilket innebär att Quasar är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Quasar? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 745 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quasar |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 6959956793303 |
Offroaddäck från med modellnamnet Quasar och däckbeteckningen 235/55-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet Quasar och däckbeteckningen 235/60-R17.
Offroaddäcket Quasar har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .