har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 225/60-R17 för Roadhawk 2. Sommardäcket Roadhawk 2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Roadhawk 2 är ett sommardäck med en diameter på 17". Sommardäcket Roadhawk 2 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 135 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Roadhawk 2 är V. Detta innebär att Roadhawk 2 är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Roadhawk 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 933 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Roadhawk 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3286348028198 |
Ett sommardäck från . Roadhawk 2 har däckbeteckningen 215/60-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Roadhawk och däckbeteckningen 215/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat Roadhawk, har däckbeteckningen 215/60-R16.
Offroaddäcket Roadhawk 2 från med däckbeteckningen 225/55-R19.