Intensa SUV 2 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 225/60-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Intensa SUV 2.
Med en diameter på 17" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Med ett hastighetsindex på V är Intensa SUV 2 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Intensa SUV 2 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 368 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Intensa SUV 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526352613 |
Intensa SUV 2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Intensa HP2 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Intensa SUV 2 och däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett offroaddäck från . Intensa SUV 2 har däckbeteckningen 225/70-R16.