Crugen HP71 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 225/60-R17. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Crugen HP71.
Crugen HP71 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 135 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Crugen HP71 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 486 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8808956350154 |
Offroaddäcket Crugen HP71 har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Crugen HP71 har däckbeteckningen 225/55-R19.
Crugen HP71 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Crugen HP71, har däckbeteckningen 225/60-R17.