Detta offroaddäck från har däckmärkningen 225/55-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Turanza All season 6.
Turanza All season 6 passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 124 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Turanza All season 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 065 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3286348032478 |
Turanza All season 6 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Cinturato All Season SF 3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Turanza All season 6 från med däckbeteckningen 225/55-R19.