Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 225/50-R18 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Kinergy 4S² X H750A passar på fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 113 mm (50% av däckets bredd). Hastighetsindex W som Kinergy 4S² X H750A har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Kinergy 4S² X H750A? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 170 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kinergy 4S² X H750A |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8808563627212 |
Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A har en däckbeteckning som är 225/50-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Kinergy 4S² X H750A och däckbeteckningen 215/50-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/50-R19.
Kinergy 4S² X H750A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/50-R19.